Dobry den,
poptavam pokladku stresni krytiny 264 m2 - krytina Tondach Francouzska cervena engoba 14 nebo 12. Sedlova strecha 22 x 12m.
Planovany termin realizace 9/2012.
Dekuji
Eva Nemcova
Před rokem a půl nám pan Louda dělal rekonstrukci střešního pláště. Díky jeho ODBORNÉ instalaci parozábrany to nyní - po dokončení podkroví - vypadá následovně - trámy jsou mokré jako houba a na parozábraně jsou krůpěje vody - zjistili jsme to tak, že nám voda začala prosakovat sádrokartonovým stropem.
Opravdu nedoporučuji.
Do ověřených hodnocení se počítají pouze zakázky uskutečněné přes portál NejŘemeslníci.
Ostatní hodnocení se také několika různými způsoby kontrolují, ale do ověřených se nepočítají.
Vážený p. Němec vzhledem k tomu, že máte na parozábraně krytinu, vaše krůpěje vody pochází ze špatného zaizolování podkroví. Kondenzát se vám hromadí na spodní straně parozábrany a následně odkapává do izolace. Pokud jíž máte nacucané trámy jak deklarujete výše, doporučuji hledat problém tam kde opravdu je a na tam kde si myslíte, že by mohl být. Doporučuji si pozvat odborníka s termovizí, která vám ukáže kde máte problém. Mohu vám poskytnout kontakt) Pokud by byla jak vy píšete, naše práce neodborně odvedena, tento jev by se projevil hned po prvním dešti a ne po roce a půl. Tyto potíže a znaky, které zde uvádíte, pochází pravděpodobně ze spodní strany konstrukce, tudíž vzniklá voda je z unikajícího tepla z podkroví. (tzv.kondenzát) Na vašem domě byla použita folie Tyvek soft a byla namontována dle běžných standardů a pokynů výrobce. Firma Tyvek je vlajkovou lodí mezi střešními difusně otevřenými foliemi. Pokud se nemýlím a vzhledem ke zkušenostem, které máme s kondenzátem, bych úniky tepla viděl jako příčinu. Vaše problémy se objevili předpokládám až potom co jste spustil topení v podkroví. Pokud jste v podstřeší používal Lignofix (ochrana proti červotoči) po namontování střešní folie, nepomůže vám ani svěcená voda. Všichni výrobci střešních folií totiž vysloveně zakazují použití tohoto druhu chemický látek v podstřeší, sůl, fosfor a další látky, které tato chemie obsahuje, totiž naprosto a úplně zničí jakoukoli folii. Tyto informace výrobci udávají se třemi vykřičníky. Já osobně vsázím na únik tepla z podkroví z důvodu nedostačujícího množství izolace popřípadě špatné prováděcí práce s izolačními materiály. Z drtivé většiny případů voda v podstřeší pochází z unikajícího tepla z podkroví, které se vysráží se studeným vzduchem na spodní straně folie, proto ty mokré trámy. Skrze krytiny Tondach ještě na sedlové střeše bez úžlabí a nároží dešťová voda neproteče. Maximálně nějaké minimální množství prachového sněhu. Vzhledem k tomu, že letos v naší nadmořské výšce spadlo asi tak 1cm sněhu, problém bych tam také nehledal.